Deň otvorených dverí UKF už 22. februára 2024

Rozhodnutie, kam ísť študovať po skončení strednej školy, nie je pre mladého človeka jednoduché. Určujúce sú záujmy a preferencie uchádzača, predpoklady pre vysokoškolské štúdium, zavážia aj názory rodičov či kamarátov. Súčasťou procesu výberu vysokej školy by však malo byť aj aktívne hľadanie informácií o tom, aké štúdium tá-ktorá univerzita poskytuje, kde sídli, ako je ponuka jej študijných programov orientovaná na uplatnenie absolventov v praxi, aké má študent možnosti vycestovať na zahraničné mobility, dôležité sú aj podmienky ubytovania či voľnočasových aktivít v rámci študentského života.
Jedným z podujatí, ktoré tieto podstatné informácie uchádzačovi poskytne priamo na tvári miesta a pomôže mu zodpovedne sa rozhodnúť, je Deň otvorených dverí. Toto tradičné podujatie Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre v jarnom termíne organizuje 22. februára 2024. Milí tretiaci a študenti maturitných ročníkov, naša univerzita vás na svojej pôde rada privíta a v rámci bohatého programu vám ponúkne „malú ochutnávku“ toho, čo môžete na našej škole študovať a zažiť. Na úrovni univerzity aj piatich fakúlt UKF program pripravili zamestnanci a študenti školy.

PROGRAM DOD NA PF UKF V NITRE 22.02.2024

08:00 - 13:00 Infostánky v budove Pedagogickej fakulty – Dražovská 4, Nitra
09:00             Privítanie účastníkov a otvorenie DOD dekanom PF UKF v Nitre - doc. PaedDr. Gábor Pintes, PhD.
10:00             AUDIT ZIMA – vernisáž výstavy študentských prác, kurátor výstavy doc. Mgr. Jozef Baus, PHD., Galéria Universum PF UKF (suterén)
08:00 - 13:00 Prezentácia študijných programov a program na jednotlivých pracoviskách fakulty:

KATEDRA TECHNIKY A INFORMAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ
Dražovská 4, priestory KTIT
Kontaktná osoba: doc. PaedDr. Jana Depešová, PhD.
doc. PaedDr. Danka Lukáčová, PhD.

09:30 - 10:00 CNC technológie - 3D tlač a laserové gravírovanie.
Prezentácia CNC technológií využiteľných v školskej praxi, so zameraním na 3D tlač a laserové gravírovanie.
Miestnosť: laboratórium – prízemie KTIT
Vedie: Mgr. Miroslav Šebo, PhD., PaedDr. Erik Krajinčák

10:00 - 11:00 Mikrokontroléry v interdisciplinárnej edukácii.
Prezentácia mikrokontrolérov a ich aplikácia v interdisciplinárnej edukácii so zameraním na predmety technika a biológia v oblasti akvaristiky.
Miestnosť: akvárium – prízemie KTIT.
Vedie: Mgr. Miroslav Šebo, PhD., PaedDr. Erik Krajinčák

11:00 - 12:00 Workshop virtuálnej reality.
Miestnosť: Zasadačka PF, prízemie vstupný vestibul
Vedie: prof. PaedDr. Alena Hašková, CSc., Mgr. Ľuboš Borza

11:00 - 12:30 Workshop – Komunikácia v technických odboroch.
Workshop - práca s kresliacim programom AutoCAD.
Miestnosť: učebňa DRD 106 1 poschodie KTIT
Vedie: doc. PaedDr. Viera Tomková, PhD.

Viac informácií TU